U 4. kolu Superlige Srbije „Indiansi” su izgubili od ekipe „Imperatora” iz Niša rezultatom 28:21, po četvrtinama 7:0, 7:20, 0:8, 7:0. Današnji protivnici ponovo su odigrali zanimljivu i tešku utakmicu u kojoj je na kraju pobedila precizna igra pasom gostujuće ekipe.

Domaći tim je I četvrtinu odigrao vrlo čvrsto i silovito, što im je i donelo početnu rezultatsku prednost. Međutim, već u nastavku susreta, usledio je najzanimljiviji deo celog meča u kojem su postignuta čak četiri pogotka.

Indians - Imperatori 2014 - 1
Photo by: Aleks Romanjski

Gosti iz Niša su se pre svega oslanjali na igru pasom, što im je i donelo, ispostavilo se, presudnu prednost u II četvrtini. „Indiansi” su svoju snagu u ovom meču pre svega usmerili na igru trčanjem, što im je i donelo najviše osvojenih jardi u napadu – od tri postignuta tačdauna, dva su bila trčanjem novog Amerikanca u redovima „Indiansa”, Darela Tejta.

Treća deonica protekla je u znaku Nišlija. Odbrana „Indiansa” nije uspevala da pronađe rešenje za preciznu igru pasom gostujućeg tima. Petar Goić iz „Imperatora” svakako je bio najveći oslonac u svom timu te je još jednim preciznim hvatanjem uvećao prednost svoje ekipe.

Indians - Imperatori 2014 - 2

Poslednja deonice igre ipak je „Indiansima” ulila nadu da mogu da sustignu „Imperatore”. Darel Tejt je ponovo trčanjem smanjio zaostatak na 21:28. Igračko nadmudrivanje oba tima do kraja utakmice, ali i neke greške „Indiansa” u presudnim trenucima koje su ih koštale sudijskih kazni, ulile su Nišlijima samopouzdanje da poslednjih minut i po igre odigraju taktički i samouvereno, što im je na kraju i donelo pobedu.

„Indiansi” naredni meč igraju u Pančevu protiv ekipe „Panthers” 24 / 25. maja.

Kretanje rezultata:

Gradski stadion u Inđiji
Gledalaca: 300

I četvrtina
7:0 – Darel Tejt (10) trčanje 2 jarde; PAT uspešan, Dimitrijević (13)

II četvrtina
7:6 – pas 52 jarde ka Petru Goiću (86); izblokiran PAT
7:14 – pas 69 jardi ka Samuelu Ričardu; pretvaranje za 2, Petar Goić (86)
14:14 – pas Blera Bleka (2) ka Goranu Zecu (11) 42 jarde; PAT uspešan, Dimitrijević (13)
14:20 – pas 11 jardi ka Džoelu Leju (31) ; PAT neuspešan