Ubedljivom pobedom od 50 : 3 nad Meridian Indiansima, Wild Boarsi su se plasirali u veliko finale SPORT KLUB Prve lige Srbije. Drugog vikenda u julu igraće u Serbian Bowlu XIII za odbranu šampionskog trona.

Branioci titule iz Kragujevca niti jednog trenutka pobedu nisu doveli u pitanje. Silno naoštreni i spremni da preduprede eventualna iznenađenja, na poluvreme su otišli sa ogromnom prednošću od 36 : 0, te su njihovi navijači i igrači već tada mogli da slave svoj 12. pohod na vrh. Već po ustaljenom scenariju, kvoterbek Dalton Oliver je vispreno razigravao hvatače Stepovića, Stevanovića, Đurića, koji su uspešnim hvatanjem lopte u end-zoni uvećavali rezultatsku razliku.

Osim pasom, Stepović i Loran Čimanga su po jednom utrčali u protivničku end-zonu, a greškom napada gostiju iz Inđije lajnbeker Marko Karabaić je postigao završni poen za svoj tim.

Znatno igrački oslabljeni, Indiansi nisu uspeli da pruže jači otpor protivniku, a jedine poene postigao je Darko Klasan fild-golom u trećoj četvrtini. Uprkos teškom porazu, tim iz Inđije može imati razloga za zadovoljstvo jer su učešćem u polufinalu ostvarili svoj najbolji rezultat u istoriji kluba.

Ivan Krković, jedan od stubova odbrane Indiansa kaže za naš sajt da je organizacija polufinalnog meča bila na nivou i da su Veprovi bili odličan i fer protivnik.

– Ovo polufinale je za naš tim bilo jedno veliko iskustvo i veliki iskorak napred za naš klub. Da ne bi sve ostalo na pojavljivanju u polufinalima potrebno je mnogo više rada i zalaganja. Za naš tim već sutra počinje nova sezona. Želimo da pokažemo da ovo polufinale se nije dogodilo slučajno i da postignemo više nego ove godine.